KVM Extenders

kvm

KVM Extenders

KVM Extenders به دستگاههایی اطلاق می شود که برای انتقال سیگنالهای تصویر، صدا، USB، RS-232 در یک مسافت دور مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاهها معمولاً دارای دو قسمت فرستنده و گیرنده می باشند که به قسمت فرستنده Local و به دستگاه گیرنده Remote گفته می شود. با استفاده از این دستگاهها می توان از قید محدودیت فاصله برای این کابلها رها شده و سیگنالهای ارسالی را در مسافت های دورتر از منبع تولید آنها دریافت نمود. برای انتقال این سیگنالها معمولا از کابل شبکه استفاده می شود اما مدلهایی از این دستگاهها نیز وجود دارد که از بستر فیبر نوریی برای انتقال سیگنال استفاده می کنند.

KVM Extender ها در مدلهای مختلفی تولید شده اند که تقریباً همه پورتهای موجود در کامپیوتر را انتقال دهند که از آنها می توان به افزایش طول برای پورتهای DVI ,USB, RS-232, VGA, اسپیکر، میکروفون، کیبورد و موس را نام برد. بعضی از این دستگاهها قابلیت افزایش طول برای مانیتورهای لمسی بدون نصب درایور را نیز دارا هستند.

کی وی ام اکستندر های آتن دارای قابلیت های بالایی هستند که از آنها می توان به پشتیبانی از تکنولوژی HDBaseT™ 2.0 ، EDID و فعال شدن با استفاده از pushbutton یا hotkey ، کنترل سیستم با دو کنسول (مانیتور، کیبورد و موس) هم از طریق فرستنده و هم از طریق گیرنده ، OSD یا On Screen Display که اجازه دسترسی به تنظیمات دستگاه با استفاده از یک موس به طور مستقیم از دستگاه گیرنده را به شما می دهد نام برد