کی وی ام سوییچ کت ۵

kvm

کی وی ام سوییچ کت 5

Cat5 KVM Switch یا کی وی ام سوییچ های کت 5 قابل استفاده در رک بوده و یک U فضا اشغال می کنند که برای وصل شدن به سرور از طریق کابل Cat5e و اجازه کنترل چندین سرور از طریق یک کیبورد و موس و مانیتور مورد استفاده قرار می گیرند. یک سر کابل این KVM ها به خود KVM متصل شده و سر دیگر آن که باید به سمت سرور برود به Converter (تبدیل کننده) متصل می شود و اساس کار این کانورتورها این است که سیگنال ارسالی از سمت KVM را از طریق کابل Cat5e به پورتهای موس, کیبورد و تصویر تبدیل می کنند.

با استفاده از این ویژگی می توان KVM را در فاصله دورتری از سرورها قرار داد و کابل کشی در این حالت بسیار ساده تر می شود.  لازم به ذکر است شرکت رایمند رایانه تمامی کانورتورهای مورد نیاز این KVM ها را به همراه دستگاه به خریداران محترم ارائه می کند. کاربر می تواند از طریق کی وی ام سوییچ کت 5 هشت یا شانزده کامپیوتر را (بسته به مدل دستگاه) به سادگی کنترل نموده و حتی با استفاده از پورت daisy chain تعبیه شده در دستگاه با دستگاه های مشابه ارتباط برقرار کرده و تعداد دستگاه های تحت کنترل خود را تا 256 دستگاه افزایش دهد.

قابلیت های کی وی ام سوییچ کت 5
  • از قابلیت های بسیار جالبی که در این دستگاه ها دیده می شود می توان به سیستم پیشرفته ذخیره سازی ویژگی ها و مشخصات کانورتورهای متصل به دستگاه اشاره کرد به صورتی که این دستگاه اطلاعاتی از قبیل مشخصات پورت، نام پورت، سیستم عامل متصل به کانورتور و حتی زبان کیبوردی که سیستم عامل کانورتور با آن پیکربندی شده است را در حافظه نگهداری می کند تا در زمان انتقال سرورها مدیر شبکه مجبور نباشد این مشخصات را دوباره از ابتدا پیکربندی نماید.
    کی وی ام سوییچ کت 5