Cat6 Cables

ATEN INTERNATIONAL Co

Cat6 Cables

کابلهای کت 6 یا Cat6 Cables ساخت شرکت ATEN با کانکتور های RJ-45 از جنس طلا در انتقال داده از برتری قابل توجهی نسبت به کابلهای مشابه موجود در بازار برخوردارند که در اندازه های 1 تا 20 متری تولید می شوند.

این کابلها از امکان ارتباط امن و قابل اطمینان و همچنین زوج سیم های به هم تابیده بدون روکش نازک و انعطاف پذیری برخوردارند.

امروزه در شبکه های کابلی از دونوع کابل Cat6 , Cat5 به وفور استفاده میگردد،این کابل ها از جنس مس ساخته شده و هرچه درجه خلوص مس انها بیشتر باشد دارای کیفیت بهتر و افت ولتاژ کمتری هستند .کابل های Cat6 , Cat5 از چهار زوج سیم(هشت رشته سیم) به رنگ های آبی – سفید آبی،نارنجی – سفید نارنجی ، سبز – سفید سبز ، قهوه ای – سفید قهوه ای ، تشکیل شده اند که در آنها دو رشته سیم وظیفه ارسال اطلاعات را برعهده دارد و دو رشته سیم نیز وظیفه دریافت اطلاعات را برعهده دارد و چهار رشته بعدی فقط نقش نویز گیری را ایفا می کنند.

Cat 6 یک سیستم کابل بندی است که تشکیل شده است از اجزاء مختلف نظیر کابل ها (Cable)  قطعه کابل ها (Cord) و کانکتورهای اختصاصی که از لحاظ شکل و نوع و مواد تشکیل دهنده شباهت ها و تفاوت هایی را با استاندارد قبل از خود دارد. Cat 6 پهنای باند ۲۰۰ مگاهرتز را در دمای ۲۰ درجه سانتیگراد در مسافتی حدود ۱۰۰ متر پشتیبانی می کند که این مقدار برای استاندارد Cat5/5e حدود ۱۰۰ مگاهرتز است یعنی چیزی در حدود نصف.