تاریخچه رایمند

در باره‌ی شرکت رایمند رایانه بیشتر بدانید ...

تاریخچه رایمند

هسته شرکت بطور غیر رسمی در سال ۱۳۶۸ در زمینه سخت افزار به ویژه مانیتور مشغول به فعالیت گردید و در سال ۱۳۷۴ از نام ایران مانیتور به رایمند رایانه تغییر نام داد و با شماره ۱۱۴۸۷۷ به ثبت رسید. تشکیل دهندگان اولیه این شرکت دانشجویان جوان دانشگاه صنعتی شریف بودند که با سعی و تلاش مستمر خود در پاسخگویی به نیازهای آن زمان صنعت انفورماتیک به تجربیات بسیار مفید و ارزنده ای دست یافتند که این تجربیات توشه راه آینده این شرکت در زمینه توسعه گردید.

درباره تاریخچه رایمند باید گفت : این شرکت در طول فعالیت حرفه ای خود مسئولیت پذیری ، پویایی مستمر، کیفیت عالی و سودآوری را شعار و سرلوحه اهداف خود قرار داده و امیدوار است تا پایان به آن وفادار بماند. در سال ۱۳۷۰ بازار ایران مملو از مانیتورهای تک رنگ قدیمی بودکه به دلیل تغییر تکنولوژی در کامپیوتر و امکان خروجی آنالوگ در کارتهای گرافیکی و همچنین فارسی شدن نرم افزاری کامپیوتر استفاده از این مانیتورها تقریبا غیر ممکن بود که این شرکت با خرید تعداد زیادی از مانیتورهای TTL از بازار داخلی و با نصب یک برد ویژه برروی آنها امکان استفاده این مانیتور را با سیستم جدید فراهم نمود، همچنین تعدادی مانیتور EGA رنگی توسط متخصصین شرکت تبدیل به مانیتورهای SUPER VGA رنگی گردید تا شرکت قدمی هر چند کوچک در جهت رشد و تعالی کشور و همچنین بی نیازی برداشته باشد.

در آن سالها شرکت رایمند رایانه با دارا بودن بزرگترین مرکز تعمیر مانیتور در ایران جایگاه ویژه ای را در بین همکاران بدست آورد به طوری که هر یک از همکاران تمامی مشکلات خود را در ارتباط با مانیتور ابتدا با این شرکت در میان گذاشته و متخصصین شرکت نیز تمام دانش و تلاش خود را به کار می گرفتند تا مسائل موجود برطرف گردند. از جمله مشکلاتی که توسط این شرکت برطرف گردید، آسیب دیدگی کارتهای ویدئویی کامپیوترها به دلیل الکتریسیته ساکن بود که با طراحی و ساخت دستگاه VIDEO SPLITTER این مشکل بر طرف و سپس بر اساس تقاضای بازار بهینه سازی گردید بطوریکه این دستگاهها در مدلهای ۱ به ۵ و ۱ به ۱۰ ساخته و به بازار عرضه شد و از مدلهای چینی موجود در بازار بسیار بهتر کار کرده و با مدل مشابه تایوانی رقابت می کرد.

با همه گیر شدن کامپیوتر، ادارات و سازمانهای دولتی نیز وارد عرصه استفاده از کامپیوتر گردیدند به طوری که به آرامی تعداد سرورها رو به فزونی نهاد ، بنابراین هر یک از سرورها می بایست دارای یک مانیتور ، کیبورد و موس می بودند که در دراز مدت این قطعات بلا استفاده می ماند.

و نیز به دلیل قیمت نسبتا بالای این وسایل، شرکت تصمیم به طراحی و ساخت سوئیچ ویژه ای نمود تا کاربر متناظر با هر یک از کامپیوترها یک سوئیچ را فشار دهد و به مانیتور متناظر اتصال پیدا کند. پس از طراحی این سوئیچ MONITOR SWITCH طراحی گردید که در مدلهای ۳و۵و۱۰ تایی تولید شد به طوریکه کاربر با داشتن یک مانیتور، کیبورد و موس می توانست همزمان از چند کامپیوتر استفاده نماید. همچنین با طراحی MULTI SWITCH امکان استفاده از پرینتر و اسپیکر هم فراهم گردید.

در سال ۱۳۷۶ از شرکت خواسته شد سیستمی طراحی نماید که استاد بتواند در هر لحظه کامپیوتر خود را به دانشجویان نشان دهد تا کارآیی کلاس آموزش بالا رود. پس از طراحی اولیه دستگاه و نصب آن تقاضاهای زیادی با قابلیت بالاتر به شرکت سفارش داده شد ، که از آنها می توان به امکان دیدن کامپیوترهای دانشجویان توسط استاد و امکان نمایش هر کامپیوتر برای دیگر دانشجویان و بالعکس اشاره کرد که نمونه کامل آن در سازمانهای بسیاری نصب شده است. لازم به ذکر است در نمونه جدید، امکان کنترل کیبورد و موس دانشجویان نیز توسط استاد فراهم آمده بود. با اتکا به توان بالای تیم طراحی رایمند در امور سخت افزاری و اتوماسیون، در سال ۱۳۷۹ ساخت سیستم کنترل حرارت و رطوبت از این شرکت خواسته شد، که اینبار نیز با تکیه بر لطف الهی و سعی و تلاش و تحقیق شرکت رایمند رایانه موفق به ساخت دستگاههایی گردید که کمک شایانی به صنعت جوجه کشی کشور نمود به طوریکه اکنون ساخت و عرضه دو دستگاه انحصارا در اختیار رایمند رایانه می باشد.

این شرکت همچنین با اهمیت دادن به امنیت و جلوگیری از ضرر و زیان بیت المال سیستمی را برای یکی از شرکتهای تابعه وزارت نیرو طراحی نمود تا در مواقع اضطراری با اعلام خطر از وقوع حوادث بزرگ جلوگیری نماید که این سیستم در پستها و نیروگاههای کشور کاربرد عملی دارد. هم اکنون دستگاه SMART 304 امکان کنترل کارخانه از منزل را فراهم اورده است و اخرین دستاورد رایمندرایانه ساخت سیمولاتور پرواز است.

تاریخچه سالیانه‌ی رایمند
 • ســــــــال ۱۳۷۵
   طراحی و تولید KVM SWITCH
 • ســــــــال ۱۳۷۶
   طراحی و ساخت و بهینه سازی مانیتورهای صنعتی و پزشکی
 • ســــــــال ۱۳۷۶
   طراحی وتولید دستگاههای کمک آموزشی استاد دانشجو
 • ســــــــال ۱۳۷۸
   طراحی و ساخت CPU SHARING به منظور استفاده دو نفر در دو نقطه از یک کامپیوتر به صورت انتخابی
 • ســــــــال ۱۳۷۹
   طراحی و ساخت و تولید دستگاه کنترلر کابین های جوجه کشی SMART 101 با بالاترین راندمان کیفی و کمی تولید جوجه با دقت یک دهم درجه فارنهایت
 • ســــــــال ۱۳۸۰
   طراحی و اجرای سالنهای کنفرانس مدرن با امکانات ویدیویی دیجیتال خاص(V.I.P ROOM)
 • ســــــــال ۱۳۸۱
   طراحی و ساخت دستگاه تغییر یافته و کوچک شده SMART 101 بنام SMART 102
 • ســــــــال ۱۳۸۲
   طراحی و ساخت دستگاه جمع آوری وثبت اطلاعات آنالوگ ودیجیتال با ۱۲۸ ورودی آنالوگ و۶۴۰ ورودی وخروجی دیجیتال ونرم افزار PC بنام SMART304
 • ســــــــال ۱۳۸۳

  آغاز طراحی و ساخت سیمولاتورهای FULL MOTION

 • ســــــــال ۱۳۶۸
   طراحی و تولید مانیتور A4 برای کاربردهای طراحی و روزنامه نگاری
 • ســــــــال ۱۳۶۸
   طراحی و تولید مانیتورهای VGA 21 اینچ و نصب در سازمانهای مختلف
 • ســــــــال ۱۳۷۰
   تبدیل مانیتورهای EGAرنگی به SVGA رنگی
 • سال ۶۹- ۷۲
   نصب ترانسهای ولتاژ و لامپ تصویری بر روی مانیتورهای کامپیوتر برای اولین بار در ایران با گارانتی ۱۰۰%
 • ســــــــال ۱۳۷۰
   راه اندازی بزرگترین ومعتبرترین مرکز تعمیرو بهینه سازی مانیتور که تا کنون این مقام را حفظ کرده است.
 • ســــــــال ۱۳۷۲
   انجام پروژه گاماکانتر به منظور تبدیل دستگاههای گاماکانتر قدیمی به کامپیوتر
 • ســــــــال ۱۳۷۳
   طراحی و تولید WINDOW TYPE ALARM SYSTEM برای تابلوهای برق فشار متوسط
 • ســــــــال ۱۳۷۳
   طراحی و تولید SEMAPHOR INDICATOR برای تابلوهای برق فشار متوسط
 • ســــــــال ۱۳۷۴
   طراحی و تولید VIDEO SPLITTER
 • ســــــــال ۱۳۷۴
  طراحی و ساخت دستگاههای PC2TV برای اتصال کامپیوتر به تلویزیون عادی